Rezidence Slatinice

Rezidence SLATINICE

Rezidence Slatinice nabízí soběstačným seniorům komfortní, bezpečné a cenově dostupné bydlení v malometrážních bytech v lázeňské obci Slatinice, vzdálené jen 13 km od Olomouce a Prostějova.

Byty jsou určeny nejen seniorům ze Slatinic a okolí, ale všem, kteří preferují poklidné a bezpečné bydlení v malebné lázeňské obci s veškerou občanskou vybaveností, celoročními lázněmi, množstvím stezek pro pěší i pro cyklisty, v krajině protkané turistickými zajímavostmi lákajícím k výletům.

Celkem 55 bytů ve dvou jednopatrových bytových domech zaručuje dostatek soukromí i pohodlí svým obyvatelům. Přilehlý ovocný sad vybízí k posezení a k odpočinku, stejně tak jako zahrady s altány a grily. V jednom z domů je navíc k dispozici pro společná setkání i pro posezení s početnějšími návštěvami společenská místnost s plně vybavenou kuchyní, stoly a židlemi, velkou TV a krbem.

Pro samostatně žijící seniory je připraveno 46 bytů 1+kk, pro manželské páry 9 bytů 2kk a 2+1.

Byt je možné vybavit vlastním nábytkem i oblíbenými dekoracemi. Nájemníci mohou samozřejmě také přijímat návštěvy a žít režimem, který jim vyhovuje.

VÍtejte v lázních SLatinice

Samotná útulná klidná obec a její okolí je protkána množstvím stezek pro pěší a cyklisty. Pro příjezd do Slatinic je možné využít autobusové linky z Olomouce, Prostějova a Litovle (vzdálenost těchto měst je cca 13 km). Vlak jako ideální cestovní prostředek je na příjemné pěší vzdálenosti od našich domů. Množství léčivých pramenů a balneo provozů jsou na procházkové vzdálenosti. Jako ubytování pro vícedenní  návštěvy doporučujeme Léčebné Lázně Slatinice a jejich širokou nabídku služeb (více ve videu).

 

Celý koncept komunitního, přitom zcela soukromého a samostatného bydlení pro seniory byl dostavěn v roce 2017. Objekt a jeho zahrady včetně parkovacích míst na celkové ploše 8000m2 jsou oploceny a jsou přístupný pouze jejím obyvatelům a pozvaným návštěvám. Objekty jsou situovány v klidné části lázeňské obce Slatinice. Všechny přízemní byty mají své vlastní zpevněné venkovní terásky pro trávení příjemných slunečních dní. Ostatní nájemníci mohou volně použít lavičky v areálu nebo společný altán s grilem.

Bytový dům je postaven v nadstandartní stavební kvalitě zaručující nízkonákladové bydlení s přihlédnutím na veškerý možný komfort a bezpečnost nájemníků. Samozřejmostí jsou kvalitní okna s trojsklem a u jednoho z domů i využití solárně termických kolektorů k ohřevu teplé vody vlastním bojlerem (za účelem snižení dalších tepelných ztrát) . Celý dům je pravidelně uklízen a udržován technickou správou objektu. V bytech jsou na žádost nájemníka prováděny pravidelné revize a opravy.

“Je to nový domov. Mám své soukromí,
okolo sebe vrstevníky a je tu klid.”

Zůstala jsem v původním domě sama a začalo to být náročné. Naštěstí rodina mi pomohla najít bydlení takové, kde mám svůj klid, žádný povinný režim a přitom jsem v lázních a v bezpečí mezi lidmi v mém věku. Chodím na procházky na léčivé prameny, a i když jsem se původně stěhovat nechtěla, nakonec jsem moc ráda. Vnučka to má teď ke mě blízko a tak jezdí mnohem častěji.
nájemnice dana

Všem nájemníkům jsou k dispozici společenské prostory, zahrada, ovocný sad a parkovací místa pro automobily. Pro aktivnější obyvatele jsou součástí bytových domů i kolárny a malá sportovní část, kde je možné si zahrát petanque, ruské kuželky nebo kroket.

Pro seniory, kteří uvítají pomoc při každodenních činnostech je zajištěna prostřednictvím třetího subjektu prověřená pečovatelská služba a asistenti sociální péče. více o službách

Malometrážní byty o ploše od 26,2 m2 do 53,8 m2. K dispozici je na výběr 1kk malometrážní standard, 1kk upravitelný (imobilní), a prostornější 2 kk nebo 2+1 se dvěmi samostatnými pokoji a společnou kuchyní. 

Byty budova - A

Přízemní byty v bytovém dome A. 

Jedná se o malometrážní byty s širokými dveřmi, dostatkem
světla a prostornými společnými chodbami. V přízemi se nacházejí byty s popisem imobilní jde o byty s širšími vstupy (90cm), kde lze předpokládat nebo už je nutnost použití pohybových pomůcek. V imobilních bytech na žádost mohou být přidělány různé úchopy a madla.

BYTY PATRO - A

Všechny byty byly postaveny s ohledem na potřeby seniorů. Do patra vedou schody a proto patro nedoporučujeme osobám s omezenou nebo prudce horšící se pohybovou schopností. 

Jedná se o malometrážní byty s širokými dveřmi, dostatkem
světla a prostornými společnými chodbami.

 

BYTY BUDOVA B

Podobně jako v budově předchozí, i v budově B všechny byty byly postaveny s důrazem na potřeby seniorů. Pokud máte omezenou mobilitu, doporučujeme volit pouze přízemní byty, protože do patra vedou schody.

vybavení - interiér bytu

Komletní kuchyňská linka : dřez s baterii, elektrický sporák, sklokeramická deska, odsávač s filtrem, keramický obklad, skřiňky s uložným prostorem

Koupelna: keramické obklady  a podlahy, sprchový kout včetně sprchového setu, závěsné wc a umyvadlo s baterii, umyvadlová skříňka, police a zrcadlo s osvětlením

* v některých bytech je součástí chodby vestavěná skříň 

Dálší: plastová okna se žaluziemi, plovoucí podlaha, internetová, TV a satelitní přípojka, telefon pro bezplatnou komunikaci mezi jednotlivými byty, požární hlásiče